Powiem wam, że się tego nie spodziewałem, ale strona jest w ostatnich tygodniach tak licznie odwiedzana w dniu prezentacji listy gier z PS+, że w końcu nadszedł ten dzień, kiedy serwer nie dał rady. Dodatkowo złożył się na to chyba fakt, że poprzednia firma hostingowa, hekko, została wchłonięta jakiś czas temu przez giganta zwanego H88 i jak to przy takich okazjach bywa - zaczęli na wszystkim przycinać i podnosić ceny. Dosięgnęło to i mnie, a w ramach nowych limitów "nowego lepszego serwera", dostałem nielimitowany transfer czy dodatkowe kilka GB na pliki, niestety liczba jednocześnie pracujących procesów (PHP i Mysql) została ograniczona do raptem 20, podczas gdy na stronę w ciągu minuty wchodziło... 800 osób. Po 7 latach owocnej współpracy (ostatnie dwa lata niestety po równi pochyłej) powiedziałem więc "pa".

W ostatnich dniach zmieniłem hosting na dhosting.pl, który oferuje coś zwanego "elastycznym hostingiem", co pozwala mi na dowolnie wybrany czas za niewielką dopłatą przekraczać wszelkie możliwe normy. Sprawdzimy dziś jak to działa, ale limit jest przynajmniej kilkaset razy większy niż na poprzednim serwerze, więc liczę, że będzie dobrze :)

Od dziś też na stronie PlayStation Plus Collection, w ramach którego za 3 tygodnie dostaniemy aż 18 gier na PS5 poza podstawowym PS+.

W następnych dniach postaram się poprawiać stronę aby przygotować ją do obsługi nowej generacji, oraz odpalić radar cenowy uwzględniający sklepowe i cyfrowe ceny gier na PS5 i Xbox Series X|S. Jeśli więc jakiś element nagle nieznacznie zmieni wygląd - wszystko jest w porządku, gdyż zmiany będę na pewno wrzucał małymi partiami - na więcej nie pozwala mi czas i inne obowiązki. W końcu ps-plus.pl jak i gameonly.pl to moje hobbystyczne projekty :)